Jesteś tutaj:

DOBRE RADY

PRZEGOŃ STRES

 

Szkolna Kampania Internetowa - ,, Przegoń stres’’

Szanowni Rodzice


Rusza szkolna kampania,, PRZEGOŃ STRES’’.

 

Chcemy w tej jakże innej rzeczywistości umocnić poczucie wspólnoty i solidarności.  Naszym priorytetem jest budowanie dobrych relacji emocjonalnych, dbałość o więzi rodzinne, a także dzielenie się własnym doświadczeniem w radzeniu sobie ze stresem i monotonią.

 

Chcemy publikować za Państwa zgodą na szkolnym FB udostępnione przez Państwa zdjęcia, filmiki oraz inne nadesłane materiały pokazujące Naszych uczniów oraz ich rodzeństwo i rodziców  w różnych formach aktywności (np. kulinarnej, zabawowej, ruchowej itp.). Liczy się kreatywność.

 

Chcemy także  tworzyć przepisy na dietę antystresową. Dzielcie się Państwo z Nami swoimi pomysłami i doświadczeniem przesyłając zdjęcia i inne materiały do wychowawców klas.


Pamiętajcie, że zamieszczone na szkolnym FB zdjęcie, filmik jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku. Wesprzyjcie Naszą szkolną kampanię. Chcemy abyście Państwo i Nasi uczniowie byli z nami.

 

GARŚĆ DOBRYCH RAD W DOBIE IZOLACJI SPOŁECZNEJ

Czy zmiana Naszej codzienności w ostatnim czasie powoduje u Ciebie stres?

Jak radzić sobie ze stresem w warunkach izolacji społecznej, w czasie pandemii?

1. Rozmowa z ludźmi, którym ufasz może pomóc. Skontaktuj się telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych ze znajomymi lub rodziną.

2. Pozostając w domu, utrzymuj zdrowy styl życia- dbaj o odpowiednią dietę, regularny sen, wietrzenie mieszkania, aktywność fizyczną.

3. Znajdź wiarygodne źródło informacji, któremu zaufasz takie jak strony internetowe np. Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

4. Ogranicz oglądanie lub słuchanie relacji w mediach.

5. Posłuchaj muzyki. Wpływa ona pozytywnie na nasz układ nerwowy. Uspakajamy się i odprężamy wsłuchując się w ulubione nuty. W internecie znajdziesz wiele propozycji z gatunku muzyki relaksacyjnej.

 

6. Uśmiechaj się. Okazuje się, że każdy rodzaj uśmiechu pozytywnie wpływa na organizm – zmniejsza szybkość bicia serca podczas stresujących sytuacji i uwalnia stres. Warto jednak zauważyć, że gdy ludzie uśmiechają się szczerze, efekt będzie bardziej zauważalny.

7. Nauczycielu nie narażaj rodziców i uczniów na dodatkowy stres związany z realizacją zdalnego nauczania. Zastanów się czy uczeń każdego dnia nie przekracza limitu spędzania 1,5h na odrobienie zadań domowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.
 

Pamiętaj !
Jeśli cały czas utrzymujemy organizm w gotowości poprzez ciągłe napięcie nerwowe, stajemy się mniej odporni na skutek wyczerpania emocjonalnego. Stres jest sprzymierzeńcem wirusa.
Powodzenia i dbajcie o siebie, dzieci i innych członków rodziny.

p. J. Kośmińska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×